| Brand | INOVA |
|---|---|
| Color | Black |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Height | 3.15in |
| Item Weight | 1390g/3.06lbs |
| Item Width | 8.5 in |
| Keys Included | 2 Keys |
| Material | Galvanized Iron |
| Mounting | Wall Mount |
| Size | 12.52x8.54x3.15in |
| Style | Post Box |
| Type | Wall Mount Mail Box |
Check the listing for details. Steel Wall Mount Mailbox Lockable Newspaper Letterbox Lockable with 2 Door Keys. Color: Black, Condition: New. Listed at 33.49 USD. Easy to install with a bags of screws. Plastic black gasket can effectively prevent the box scratching when mounting the wall. Product Detail Image Gallery. Drop Slot Size: 17.5x3cm/6.89x1.18in. Access Door Size: 24x19cm/9.45x7.48in.