| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 2.625" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Red |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.25" |
| Overall Length | 5.875" |
| MPN | SW-106RWJ |
| Blade Types | Clip & Pen |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slipjoint |
| Model | Copperhead |
| Number of Blades | 2 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Red Walnut Jigged Bone |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR COPPERHEAD SW-106RWJ. Color: Red, Condition: New other (see details). Listed at 18.00 USD. STEEL WARRIOR COPPERHEAD SW-106RWJ3 1/4" Closed Red Walnut Jigged Bone Handle2 440 Stainless Steel Blades: 1-2 5/8" Clip Point & 1-2" Pen BladeNickel Silver Bolsters, Brass Pins & Liners One flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales