| Maximum Downstream Data Rate | 433 Mbps |
|---|---|
| Color | Black, Gold |
| Ports | USB 2.0 |
| MPN | Archer T1U |
| Item Length | 0.73 in |
| To Fit | PC |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Adapter |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 0.28 in |
| Model | tp link archer t1u |
| Maximum Wireless Data Rate | 433 Mbps |
| Connectivity | Wireless, USB 2.0 |
| Features | Nano, Wireless |
| Item Width | 0.59 in |
Check the listing for details. TP-LINK Archer T1U Wireless USB Adapter & Long USB Extension. Color: Black, Gold, Condition: For parts or not working. Listed at 2.99 USD. Item is described to the best of my ability.