| Binding | Electronics |
|---|---|
| Color | Black |
| Format | Electronics |
| Item Height | 6.81 in |
| Item Length | 2.28 in |
| Item Weight | 0.31 lbs |
| Item Width | 0.71 in |
| MPN | Archer T2U plus |
| Manufacturer | TP-Link |
| Number of Items | 1 |
| UPC | 0840030700033 |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Adapter |
| Maximum Downstream Data Rate | 600 Mbps |
| Model | Archer T2U plus |
| Connectivity | Wireless-Wi-Fi 802.11a, Wireless-Wi-Fi 802.11b, Wireless-Wi-Fi 802.11n, USB, Wireless-Wi-Fi 802.11ac, Wireless-Wi-Fi 802.11g |
Check the listing for details. TP-Link Archer T2U Plus AC600 USB WiFi Adapter High Gain Antenna Black. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 9.99 USD. This TP-Link Archer T2U Plus AC600 USB WiFi Adapter High Gain Antenna Black is a quality product designed for optimal performance.