| Brand | TP-LINK |
|---|---|
| Type | Smart Plug |
| Plug Type | United States |
| Number of Outlets | 1 |
| MPN | HS 100 |
| Features | App-Controlled, Remote Access, Wall Mountable, Wi-Fi Compatibility |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Output Voltage | 120 V |
| UPC | 845973094263 |
Check the listing for details. TP-Link HS100 Smart Plug. Condition: New. Listed at 9.99 USD. This plug is compatible with Wi-Fi networks and can be mounted on the wall for convenient use.