| Color | White |
|---|---|
| MPN | HS100 |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 100–120V~ 50/60Hz, 15A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Smart Wi-Fi Plug |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Load | 15A |
| Maximum Power | 1.8KW |
| Connectivity | 2.4GHz Wi-Fi (no hub required) |
| Output Load | 15A maximum |
| Features | Wi-Fi Compatibility |
| Buttons | Power button, Settings button |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 100 - 120VAC, 15A |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. TP-Link HS100 Smart Wi-Fi Plug – Alexa & Google Assistant Compatible H8. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 15.70 USD. This smart plug integrates seamlessly withAmazon Alexa and Google Assistant, allowing you to manage appliances hands-free with simple voice commands.