| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | HS100 |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Wi-Fi Compatibility |
| Resistance Properties | Rust Resistant |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0845973094263 |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Plug-In Socket Controller |
Check the listing for details. TP-Link HS100 Smart Wi-Fi Plug with Flexible Control sealed. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 9.00 USD.