| Brand | TP-LINK |
|---|---|
| Type | smart wi-fi plug |
| Number of Outlets | 1 |
| Input Voltage | 120 V |
| MPN | HS-100 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. TP-Link HS100 Smart Wi-Fi Plug Works with Alexa Google Home. Condition: Open box. Listed at 9.89 USD. Open box never used smart Wi-Fi plug.