| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | HS100 |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home/Assistant |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Wi-Fi Compatibility, Remote Access |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| UPC | 0845973094263 |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Plug-In Socket Controller |
Check the listing for details. TP-LINK HS100 Smart WiFi Plug - Works With Amazon Alexa & Google AO4059157. Color: White, Condition: New. Listed at 9.95 USD. TP-LINK HS100 Smart WiFi Plug - Works With Amazon Alexa & Google. New still sealed in the original box. See pictures. We do allow local pick up to people in our area. No international orders.