| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| Battery Size | N |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | TP-LINK |
| Type | PLUG |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Wi-Fi Compatibility |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. TP-Link HS100 Wi-Fi Smart Plug Single Plug New and Sealed. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 14.85 USD.