| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| UPC | 0699979483763 |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Na |
| MPN | HS103 |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
Check the listing for details. TP-Link HS103 Kasa Smart Wi-Fi Plug Lite White. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 7.00 USD. The device shown is a TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Lite, specifically model HS103 V2. Model: HS103 V2.