| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | HS105 |
| Battery Size | N |
| Maximum Input Current | 2-5 A |
| Smart Home Compatibility | IFTTT, Apple HomeKit, Google Home/Assistant, Philips Hue, Google Assistant, WeMo, Amazon Alexa, Samsung SmartThings, Nest, Cortana |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Electrical |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Outdoor |
| Features | Wireless, Timer, App-Controlled, Remote Control, Auto-Off, Smart Socket, On/Off Switch, Remote Monitoring, Remote Access, Wi-Fi Compatibility, Programmable Timer |
| Output Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Bluetooth, Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-LINK HS105 Plug-In Socket Controller - Smart Plug. Color: White, Condition: Used. Listed at 7.49 USD. TP-Link Smart Plug Mini Model HS105 Easy to setup and use with phone app, Wi-Fi, etc. Control power to any device plugged into it. Schedule lights and more via app, works with most smart home apps, including kasa, and voice apps like Alexa, Siri, Google Assistant etc. Works anywhere your Wi-Fi reaches.