| Color | White |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 2 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Unit Quantity | 2 |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less Than 100 W |
| Resistance Properties | Rust Resistant |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| Country of Origin | Vietnam |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Notebook/Laptop |
| Plug Type | United States |
| MPN | HS107 |
| Smart Home Compatibility | IFTTT, Google Assistant, Amazon Alexa, Nest, Cortana |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
Check the listing for details. TP-LINK Kasa 2-Outlet Smart Wi-Fi Plug - White (HS107). Color: White, Condition: Used, Made in Vietnam. Listed at 15.99 USD.