| Plug Type | Type B |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| MPN | HS103, HS103V5 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home/Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Battery Charger |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | App-Controlled, Indicator Light, On/Off Switch, Programmable Timer, Remote Access, Remote Monitoring, Wall Mountable, Wi-Fi Compatibility, Wireless |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. TP-Link Kasa HS103 Smart Wi-Fi Plug & HS110 Plug. Color: White, Condition: Used. Listed at 15.99 USD. I have for sale a usedTP-Link Kasa HS103 Smart Wi-Fi Plug & HS110 Plug.