| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | Black |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | doesn't apply |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Outdoor |
| Features | App-Controlled, Indicator Light, Programmable Timer, Timer |
| Cable Length | Less Than 1 ft (0.3 m) |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1875 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| UPC | 840030702068 |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Outdoor Light Control Wifi Smart Plug Timer App and Voice *108. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 17.00 USD. Images are of the actual item you will recieve. If there happen to be discrepancies, please refer to the photos for the accurate info. If there are other questions, please ask.