| Brand | TP-LINK |
|---|---|
| Type | Wall Plug |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| Plug Type | United States |
| Maximum Input Current | 6-10 A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Unit Type | Unit |
| Material | Plastic |
| Features | Remote Access, App-Controlled, On/Off Switch |
| Color | White |
| Recommended Environment | Indoor |
| Input Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1001-1500 W |
| Number of Outlets | 1 |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. TP Link Kasa Smart Wi Fi Plug HS100 Remote Control Scheduling Away Mode. Color: White, Condition: New. Listed at 13.00 USD.