| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| MPN | HS103P4 |
| Material | Plastic |
| Battery Size | N |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Wifi Outlet |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Number of Outlets | 4 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Wi-Fi Compatibility, App-Controlled, Wireless, On/Off Switch, Remote Monitoring, Auto-Off |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Resistance Properties | Flame Retardant |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini (4-Pack) Model HS103P4. Color: White, Condition: New. Listed at 29.99 USD. The TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini 4-Pack (Model HS103P4) is a set of smart plugs that allow you to control your devices remotely using your smartphone. With a sleek white design, these plugs are compatible with Google Assistant and Amazon Alexa for seamless smart home integration. Made of durable plastic, these Wi-Fi plugs are easy to set up and provide a convenient way to manage your devices from anywhere. Ideal for use in the United States, this 4-pack ensures that you have plenty of outlets to control your devices throughout your home.