| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | HS103P4 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Home/Assistant, Samsung SmartThings |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Plug |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 4 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Auto-Off, Wi-Fi Compatibility, Wireless |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| UPC | 840030702174 |
Check the listing for details. Tp-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini 4 Pack New. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 16.80 USD. What is the box: 4x Smart Wi Fi Plugs. 1800W (General use/ Resistive Load). Plug Type: U.S.A.