| Plug Type | United States, Type B |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | EP10P2 |
| Input Voltage | 100-120 V |
| Maximum Input Current | 15 A |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Samsung SmartThings |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Smart Plug |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Recommended Environment | Indoor |
| Number of Outlets | 1 |
| Features | Wireless, Timer, App-Controlled, Remote Control, Smart Socket |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1800 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini EP10P2 2-Pack, Alexa Google Assistant Type B. Color: White, Condition: Open box. Listed at 8.40 USD. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini EP10P2 2-Pack, Alexa Google Assistant Type B