| Features | App-Controlled, Auto-Off, Flat Plug |
|---|---|
| Number of Outlets | 1 |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Home/Assistant, Samsung SmartThings |
| Recommended Environment | Indoor |
| Plug Type | United States |
| Input Voltage | 120 V |
| Unit Quantity | 1 |
| Brand | TP-LINK |
| Color | White |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Type | Smart Plug |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| UPC | 840030702174 |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini (HS103P4). Color: White, Condition: Used. Listed at 10.00 USD. Will be reset before boxing.