| Plug Type | Type B, United States |
|---|---|
| Color | White |
| Input Voltage | 100-120V |
| MPN | HS105 |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 15A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Wi-Fi Plug |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Remote Control, Timer, Wireless, Home Automation |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120V |
| Country of Origin | China |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-LINK Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini HS105, Alexa Google Assistant, App-Controlled. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 8.49 USD. TP-LINK Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini HS105, Alexa Google Assistant, App-Controlled