| Weight | 4.8 Ounces |
|---|---|
| Plug Type | United States |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | HS105 |
| Battery Size | N |
| Maximum Input Current | 2-5 A |
| Smart Home Compatibility | IFTTT, Apple HomeKit, Google Home/Assistant, Philips Hue, Google Assistant, WeMo, Amazon Alexa, Samsung SmartThings, Nest, Cortana |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Battery Charger |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Outdoor |
| Features | Wireless, Timer, App-Controlled, Remote Control, Auto-Off, Smart Socket, On/Off Switch, Remote Monitoring, Remote Access, Wi-Fi Compatibility, Programmable Timer |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less Than 100 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Bluetooth, Wi-Fi |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini - White | Model HS105. Color: White, Condition: Used. Listed at 11.69 USD. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini - White | Model HS105. Like new. Free shipping!