| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Custom Bundle | No |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| MPN | KP125P2 |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Battery Size | N |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Apple HomeKit, Google Assistant, Google Home/Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Battery with Charger |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Manufacturer Warranty | Other: See Item Description |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Remote Access, Wi-Fi Compatibility |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Smart Home Protocol | WiFi |
| Output Voltage | 120 V |
Check the listing for details. TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini with Homekit 2-Pack - White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 10.00 USD. Only two in th box not four