| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 2 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | Smart Socket |
| Resistance Properties | Rust Resistant |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less Than 100 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| UPC | 0840030700217 |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Power Outlets |
| MPN | KP200 |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
Check the listing for details. TP-Link KP200 Kasa Smart Plug-In Wall Outlet, 2-Socket, Wi-Fi, White. Color: White, Condition: New. Listed at 25.00 USD. Selling five Casa smart Wi-Fi outlets