| Plug Type | naa, United States |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | HS100 |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Smart Outlet |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | 300 J |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Unit Quantity | 1 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| Voltage Conversion | naa, Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-Link Smart Wi-Fi Plug HS-100 use w/ Alexa, Google Assistant, Android - Tested. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 11.99 USD. Used; in great condition. Tested; working (see photos). Item is sold as-is.