| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Compatible Brand | Universal |
| Plug Type | United States |
| Connected Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Input Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Maximum Input Current | 2-5 A |
| Smart Home Compatibility | IFTTT |
| Manufacturer Warranty | None |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Outdoor |
| Features | Wireless |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less Than 100 W |
| Output Voltage | 120 V |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Plug-In Socket Controller |
Check the listing for details. TP-LINK Smart Wi-Fi Plug HS100 - White - New . Color: White, Condition: New. Listed at 24.79 USD. TP-LINK Smart Wi-Fi Plug HS100 - White - New. New sealed package has some wear Thank you for purchasing from me! My goal is your 100% satisfaction! If your are not completely satisfied with the product for some reason please let me know. Allow me to make every effort to ensure you are satisfied 100%, before leaving feedback. Your positive feedback will be greatly appreciated