| Restocking Fee | No |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Return shipping will be paid by | Seller |
| Type | Plug |
| Brand | TP-LINK |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | Less than 100 W |
| Recommended Environment | Indoor/Outdoor |
| Smart Home Compatibility | Samsung SmartThings |
| Plug Type | United States |
| Maximum Input Current | 2-5 A |
| Features | Remote Monitoring |
| Color | White |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
| Number of Outlets | 1 |
| Input Voltage | 120 V |
| MPN | HS105 |
Check the listing for details. TP-Link Smart Wi-Fi Plug Mini HS105 works with amazon alexa. Color: White, Condition: Open box. Listed at 14.50 USD. TP-Link Smart Wi-Fi Plug Mini HS105 works with amazon alexa Product infoTP-LINK HS105 Plug-In Socket ControllerConsumer Electronics > Surveillance & Smart Home Electronics > Smart PlugsProduct IdentifiersBrandTP-LINKMPNHS105GTIN0711181847192, 0845973098278, 0744110439045, 0711181664645UPC0711181847192, 0845973098278, 0744110439045, 0711181664645eBay Product ID (ePID)8020839579Product Key FeaturesMaximum Compatible Appliance WattageLess than 100 WRecommended EnvironmentIndoor/OutdoorSmart Home CompatibilitySamsung SmartThings, Cortana, WeMo, Apple HomeKit, Nest, Google Home/Assistant, Google Assistant, IFTTT, Philips Hue, Amazon AlexaPlug TypeUnited StatesMaximum Input Current2-5 AFeaturesRemote Monitoring, App-Controlled, Remote Access, Programmable Timer, Smart Socket, Wireless, Timer, Auto-Off, Wi-Fi Compatibility, Remote ControlColorWhiteSmart Home ProtocolBluetooth, Wi-FiVoltage ConversionNot Applicable/Not AvailableNumber of Outlets1Input Voltage120 V