| Color | White |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V |
| Maximum Input Current | 11-15 A |
| Smart Home Compatibility | Google Assistant |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Battery Charger |
| Number of Outlets | 1 |
| Recommended Environment | Indoor |
| Features | App-Controlled, Wi-Fi Compatibility |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 1601-1800 W |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Output Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Not Applicable/Not Available |
Check the listing for details. TP-Link Smart WiFi Plug Version HS100(US) 1.1. Color: White, Condition: Open box. Listed at 15.99 USD. TP-Link Smart WiFi Plug Version 1.1 Opened but never used.