| Display Technology | LED LCD |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-In |
| Response Time | 1ms |
| MPN | B0866S3D82, TAPOC100 |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa, Google Assistant, Google Home |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 1 |
| Item Height | 4 in |
| Features | Night Vision, Wi-Fi, Automatic Motion Tracking |
| Storage Capacity | 512GB, 500GB |
| Unit Quantity | 1 |
| Surveillance Technology | IP/Network |
| Compatible Brand | Google Nest |
| Number of Cameras Included | 1 |
| Screen Size | 4 in |
| Color | White |
| Color Mode | Color Day, B&W Night |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Surveillance Camera |
| Maximum Resolution | 1080p (FHD) |
| Model | Tp-Link Tapo C100 |
| Connectivity | Wi-Fi, Wireless |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Operating Sound Rating | 90 dB |
| Power | 30 W |
| Country of Origin | Vietnam |
| Location | Indoor Only |
| UPC | 840030700507 |
Check the listing for details. Tp-Link Tapo C100 Home Security Wi-Fi Camera, 1080P Full HD. Color: White, Condition: New, Made in Vietnam. Listed at 31.49 USD. Product Information: We strive to provide you with accurate and clear images of our products.