| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0649754590810 |
| Maximum Downstream Data Rate | 867 Mbps |
| Color | Black |
| Ports | Lightning, Ethernet (RJ-45), USB 3.0 |
| MPN | ARCHERT3UPLUS |
| Item Length | 0.71 in |
| To Fit | PC, Audio Receivers, iPod |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Adapter |
| Item Height | 6.83 in |
| Model | TP-LINK Archer T3U Plus |
| Maximum Wireless Data Rate | 1300 Mbps |
| Connectivity | Wireless-Wi-Fi 802.11a, Wireless, Wireless-Wi-Fi 802.11b, Bluetooth, 4G, Wireless-Wi-Fi 802.11n, USB, Wireless-Wi-Fi 802.11ac, Wireless-Wi-Fi 802.11g, Wireless (Wi-Fi) |
| Features | ADSL, Unlocked, Dual-Band |
| Item Width | 2.28 in |
Check the listing for details. TP-Link USB WiFi Adapter-Desktop PC AC1300 Archer T3U Plus Black. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 9.77 USD. New item, unused, packaging is open