| ItemHeight | 173 |
|---|---|
| ItemLength | 58 |
| ItemWeight | 18 |
| ItemWidth | 18 |
| Manufacturer | tp link |
| PackageHeight | 43 |
| PackageLength | 207 |
| PackageQuantity | 1 |
| PackageWeight | 141 |
| PackageWidth | 151 |
| PartNumber | archer t 3 u plus |
| Style | ac 1300 |
| UPC | 0649754590810 |
| Maximum Downstream Data Rate | 867 Mbps |
| Color | Black |
| Ports | Lightning, Ethernet (RJ-45), USB 3.0 |
| MPN | ARCHERT3UPLUS |
| Item Length | 0.71 in |
| To Fit | PC, Audio Receivers, iPod |
| Brand | TP-LINK |
| Type | Adapter |
| Item Height | 6.83 in |
| Model | TP-LINK Archer T3U Plus |
| Maximum Wireless Data Rate | 1300 Mbps |
| Connectivity | Wireless-Wi-Fi 802.11a, Wireless, Wireless-Wi-Fi 802.11b, Bluetooth, 4G, Wireless-Wi-Fi 802.11n, USB, Wireless-Wi-Fi 802.11ac, Wireless-Wi-Fi 802.11g, Wireless (Wi-Fi) |
| Features | ADSL, Unlocked, Dual-Band |
| Item Width | 2.28 in |
Check the listing for details. TP-Link USB WiFi Adapter for Desktop PC, AC1300 3.0 Wireless Dual Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 35.60 USD. AC1300 Dual Band WiFi Adapter: The Archer T3U Plus receives WiFi signals on two separate bands for all your online needs. - This WiFi Adapter is equipped with a friendly user interface to ensure smooth and simple installation.