| Model | THRUST BEARING |
|---|---|
| Material | Steel |
| Width | .03" |
| Outside Diameter | 1-1/8" |
| MPN | TRA-1018 |
| Brand | NBR |
| Bore Diameter | 5/8" |
| Bearings Type | NEEDLE BEARING |
Check the listing for details. TRA-1018 THRUST WASHER LOT OF TWO. Width: .03", Condition: New. Listed at 2.25 USD. Thrust Washer - Needle Roller Thrust, 5/8 in ID, 1-1/8 in OD, 0.03 in Width. TRA-1018 NEEDLE BEARING THRUST WASHER.