| Clamp Type | C-clamp |
|---|---|
| Maximum Opening (in) | 4 in |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Material | Steel |
| MPN | 40210003 |
| Individual/Set | Individual |
| Brand | Branded |
| Clamping Strength (lb) | 300 |
| Hand Tool Type | Clamp |
| Throat Depth (in) | 2.25 in |
| Pack Size | 2 |
| Model | 40210003 |
| Jaw Width (in) | 4 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Trackclamp Hold down Clamps for T-Tracks (2-Pack). Condition: New, Made in United States. Listed at 21.72 USD. Can also be used in many other applications.