| Please Note | 3 years warranty |
|---|---|
| Tips~ | Fast shipping |
| Brand | Unbranded |
| Material | Sponge, Steel, PC, Rubber |
| Color | White and Black |
| Type | Electric Traction Chair |
| Process | Spray Painting |
| Mounting Type | Freestanding |
| Stretching Height | 200mm/7.87in |
| Max. Load Capacity | 150kg/330.69lbs (Dynamic) |
| Product Size | 59*35*165cm/23.22*13.77*65in |
| Net Weight | 10kg/22.05 lbs |
Check the listing for details. Traction & Stretch Decompression Machine Home & Gym Neck Traction Chair. Color: White and Black, Condition: New. Listed at 147.23 USD. Moreover, the electric stretching ensures a more uniform force, ensuring gentle stretching and protecting the neck. A quality power traction chair can help you say goodbye to neck pain and enjoy a comfortable life.