| Country of Origin | China |
|---|---|
| Items Included | Keys, 4 x timber fixing screws, Timber Fixing Screws |
| Manufacturer Part Number | TB18002 |
| MPN | TB18002-10 |
| Material | Steel |
| Item Length | 64mm |
| Item Depth | 20mm |
| Suitable For | Double-Hung Window, Double Hung Aluminium Windows, Double Hung Timber Windows, Sash Windows, Timber Windows |
| Colour | Black |
| Brand | Tradebase |
| Type | Window Lock |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Item Height | 32mm |
| Number in Pack | 10 |
| Features | Lockable |
| Unit Quantity | 120 |
| Item Weight | 125gms |
Check the listing for details. TradeBase Window Black Sash Double Hung Lockable Keyed Alike Wide Base - 10 Pack. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 82.25 USD. About TradeBase Hardware. TradeBase hardware isengineered for performance and reliability. 10 × Black timber window sash locks (keyed alike). Lock Type Keyed-alike sash lock. Wide base for secure mounting and load stability.