| Color | Cherry |
|---|---|
| Main Material | Particle Board |
| Item Length | 80.00 in |
| Item Width | 97.00 in |
| Item Height | 58.00 in |
| Weight | 294 |
| Type | Beds and Frames & Bases |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Traditional Cherry King Bed w/Timeless Appeal. Color: Cherry, Condition: New. Listed at 1108.50 USD. 【Product Features】 Spacious dimensions of 58"H x 80"W x 97"D ✦Elegant traditional design complements all decors ✦Reliable construction ensures long-lasting use ✦Rich cherry finish adds warmth to your bedroom ✦Assembly needed for a personalized bed experience Color Cherry Main Material Particle Board Item Length 80.00 in Item Width 97.00 in Item Height 58.00 in Weight 294 Type Beds and Frames & Bases Brand Unbranded Compatible Mattress Size N/A Frame Material N/A .