| Brand | SENDERPICK |
|---|---|
| Feature 1 | Great Durability,Exquisite Appearance,High-quality |
| ❤Highlights❤ | ❤Premium Material❤Long Service Life❤Creative Design❤ |
| 🔥Feature🔥 | 🔥High Performance🔥High Safety🔥Good Stability🔥 |
| ★Features★ | ★★★Reliable Quality★★★Easy installation★★★Ideal Gift★★★ |
| * Feature * | *Durable Material*Beautiful Appearance*Good Performance* |
| Housing Color | Black |
| Material | PVC, Aluminum |
| Light Color | Amber |
| Type | Emergency Traffic Light/Strobe Light |
| Process | Injection Molding, Spray Paint |
| Mount Type | Bracket Mounted, Screw Mounted |
| Power Source | Cigar Lighter Connection |
| Protection Grade | IP65 |
| Light Source Type | COB |
| Flashing Modes | 13 |
| Brightness | 110LM |
| Color Temperature | 5000K(White), 3000K(Yellow) |
| Power | 96W, 12W/Section |
| Voltage | 12V-24V |
| Product Length | 120cm/47inch |
| Power Cord Length | 3m/9.84ft |
| Way of Use | Direct Replacement |
| Assembly Method | Closed |
| Gross Weight | 1.7kg/3.75lbs |
| Package Size | 120*8.5*7cm/47.24*3.35*2.76inch |
Check the listing for details. Traffic Advisor Emergency Warning Light Bar LED Strobe Light Bar Amber White 47". Condition: New. Listed at 81.13 USD. Bright Flashing Light: The high-performance COB light source with 13 types of flashing modes and white and amber light colors plays an excellent warning effect at night or in bad weather, improving driving safety.