| Note | FAST SHIPPING |
|---|---|
| Material | PE, Plastic |
| Process | Injection Molding |
| Color | Yellow, Black |
| Assembly Required | Yes |
| Post Height | 85cm/33.5in |
| Base Diameter | 28.5cm/11in |
| Chain Length | 2m/6.56ft |
| Package Size | 54*39.5*34cm/21.26*15.56*13.39in |
| Gross Weight | 4.1kg/9.04lbs |
| Brand | Unbranded |
| Product Type | Post |
Check the listing for details. Traffic Delineator Post Cone Plastic Stanchion Post Set Crowd Control Stands. Color: Yellow, Black, Condition: New. Listed at 52.92 USD. Elongated Spout: The cylindrical spout on the side of the base allows for quick drainage of water or sand just by opening the lid. Key Features. Chain Length: 2m/6.56ft. Assembly Required: Yes. 6 Yellow & Black Free Standing Safety Bollards.