| Brand | Mr. Chain |
|---|---|
| Color | TRAFFIC ORANGE REFLECTIVE |
| Delineator Tape Color | Silver |
| Hardware Color Family | Orange |
| Product Weight (lb) | 130 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Safety & Security Product Type | Delineator Posts |
| Safety Equipment Features | Meets MUTCD Specs,Weighted Base |
| Certifications and Listings | No Certifications or Listings |
| Manufacturer Warranty | Lifetime Warranty |
| Product Height (in) | 47.5 in |
| Product Width (in) | 17.125 in |
| UPC | 711181586695 |
Check the listing for details. Traffic Orange Delineators (6-Pack). Color: TRAFFIC ORANGE REFLECTIVE, Condition: New. Listed at 388.49 USD. Recycled rubber base. Extra-large flange is 6.5 in. Plastic Chain with Delineators. Plastic chain is not included. Color TRAFFIC ORANGE REFLECTIVE. Hardware Color Family Orange. We do not accept P.O. Boxes.