| Item Height | 10 in |
|---|---|
| Brand | VNN |
| Type | Trailer Hitch |
| Size | 10" Dop Hitch |
| Color | Silver |
| Hitch Class | Class 3 |
| Material | Aluminum |
| Features | Easy Cleaning, Easy Installation, Heavy Duty, Rust-Resistant |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Tow Weight Capacity | 15000 lb |
| Receiver Tube Size | 2 inch |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
Check the listing for details. Trailer Hitch Fits 2" Receiver 10" Adjustable Drop Hitch,15000LBS Solid Ball. Color: Silver, Condition: New. Listed at 189.00 USD. πAnti-rattle: Our tri ball adjustable trailer hitch is equipped with 1 iron pad and 3 rubber pads in order to eliminate rattling and vibration during towing, reducing the gap and making your trailer hitch more stable and less rattling.