| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Leveling Block |
| Color | Red |
| Features | Compatible, Detachable, Easy To Install, Easy Clean, Easy to Remove |
| Material | Plastic |
| Item Length | 12 in |
| Item Width | 12 in |
| Item Weight | 5.5 lbs |
Check the listing for details. Trailer Jack Block Stabilizer RV Trailer Easy Install Stackable Magnet Base Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 58.72 USD. You will be amazed how solid everything is! For best results, use one Trailer Jack Block on each stabilizer jack. Simply attach the Trailer Jack Block to the bottom of your stabilizer jack using the built-in magnets and hit 'auto-level' – there’s no need to check and adjust each block!