| Brand | LCGP |
|---|---|
| Number of Keys | 0 |
| Type | Hitch Lock |
| OE/OEM Part Number | L-PWL178 |
| Items Included | Pin |
| Item Height | 5.5 in |
| Item Diameter | 2 in |
| Manufacturer Part Number | L-PWL178 |
| Model | L-PWL178 |
| Features | Heavy Duty |
| Item Length | 16 in |
| Item Width | 16 in |
Check the listing for details. Trailer Lock Universal Hitch Lock With Combination Lock Fit 1-7/8", 2", 2-5/16". Condition: New other (see details). Listed at 34.74 USD. · Password Lock: The trailer combination lock is designed with 4-digit combination password, the default combination is (0000) to avoid forgetting the key and keep the vehicle safe. · Universal Fit: Trailer combination lock for 1-7/8", 2", 2-5/16" couplers on trailers, trucks, RVs, SUVs.