| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Cooling Type | Passive Cooling |
| Compatible Laptop Size | 10 in Laptop, 12 in Laptop, 13 in Laptop |
| Ports | USB-C |
| Material | Aluminum |
| Unit Quantity | 1 |
| UPC | 0037332213518 |
| Compatible Brand | For Apple |
| Brand | Tripp Lite |
| Type | Docking Station |
| Item Height | 2.28 in |
| Color | Silver |
| Model | U442-DOCK4-S |
| Compatible Model | MacBook Pro |
| MPN | U442-DOCK4-S |
| Item Length | 7.87 in |
| Item Width | 9.45 in |
| Compatible Product Line | For Apple MacBook Pro |
Check the listing for details. Tripp Lite U442-DOCK4-S USB C Docking Station. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 10.84 USD. USB-C to multi-port docking capability. F3 β Key Functions Working. R2V3 Grading Notes. Plug-and-play for many systems (check manufacturer specs for compatibility). Compatible with most USB-C enabled devices.