| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Brand | Triumph |
| Type | Handlebar Risers |
| Unit Type | Unit |
| Items Included | Risers |
| Item Diameter | 25mm |
| Manufacturer Part Number | 4230705 25 01 |
| Compatible Handlebar Diameter | 22,2 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 0.41 kg |
| Colour | Black |
| EAN | 4042545763787 |
Check the listing for details. Triumph Tiger 1050 2007-2012 Handlebar Risers 25mm Black BY HEPCO & BECKER. Color: Black, Condition: New, Made in Germany. Listed at 83.94 USD. Hepco & Becker. Since then, we have gained the exclusive UK distribution for Krauser luggage and we are also a factory approved distributor for Hepco and Becker. The high quality ofHepco&Becker. Under handlebar risers for use with the original upper clamp.