| Origin | From Animal |
|---|---|
| Item dimensions L x W x H | 1.4 x 7.1 x 4.4 inches |
| MPN | 343423 |
| Item Length | 1.4 in |
| Animal Species | Deer |
| Brand | Unbranded |
| Type | Trophy Skull |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 4.4 in |
| Animal Type | Large Animal |
| Unit Quantity | 2 |
| Item Weight | 11.2 Ounces |
| Item Width | 7.1 in |
| UPC | 856643002020 |
Check the listing for details. Trophy Skull Mount Hook Hog Bear Alligator Display Wall Mount Kit Steel Hook. Condition: New. Listed at 25.99 USD. The trophy hanger provides a secure and professional way to present hunting trophies in a realistic and stylish position. Constructed from heavy duty steel, this skull mounting system is strong, durable, and long lasting.