| Compatible Brand | tru brew |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-In |
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Compatible Model | various |
| Material | paper |
| Item Depth | 2 3/16" |
| Suitable For | ground coffee |
| Brand | tru brew |
| Type | Filter |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 0.5 qt |
| Number in Pack | 100 |
| Item Height | 2 3/16" |
| Model | brew |
| Features | Lightweight |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 400 |
| Finish | Matte |
| Item Width | 3 3/16 |
| Item Weight | 1 lbs |
| Power | 1000 W |
| UPC | 041552100510 |
Check the listing for details. Tru Brew Coffee Filter (8-10Cups, 400ct.Total) 3 3/16" Base x 2 3/16" Deep. Color: White, Condition: New. Listed at 9.31 USD. Tru Brew filters are made of the highest quality filter paper. They make each cup of coffee clear and clean. Made in USA High Quality Filter Paper. 3-3/16" base x 2-⅜" depth. 400 total filters.