| Thickness | 3 in |
|---|---|
| Brand | Tru Stone |
| Length | 18 in |
| Country of Manufacture | United States |
| Grade | B Toolroom |
| Item Type | Surface Plate |
| Surface Color | Gray |
| Width | 12 in |
Check the listing for details. Tru Stone 18" x 12" x 3" Granite Surface Plate. Width: 12 in, Condition: Used. Listed at 175.00 USD. Serial number 28674. Calibrated on 2/27/24.