| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 0.25 in |
| Item Width | 0.25 in |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Items | 1 |
| Pattern | Solid |
| Personalize | No |
| Type | Baking Weight |
| Features | Oven-Safe |
| Number in Pack | 1 |
| Color | Silver |
| MPN | Does not apply |
| Item Length | 39.37 in |
| Occasion | All Occasions |
| Brand | Trudeau |
Check the listing for details. Trudeau Pie Crust Weights, Stainless Steel Baking Beads for Pie Crusts, Silver. Color: Silver, Condition: New. Listed at 7.99 USD. Trudeau Pie Crust Weights, Stainless Steel Baking Beads for Pie Crusts, Silver Product Dimensions: 39.37" l, 0.25" diameterWeight: 0.16 lbs. Trudeau pie weights are made to help your pie crust cook more evenlyPrevents shrinking and bubbling in the crustMade of heavy gauge stainless steelOven safe up to 428 degrees Fahrenheit (220 degrees Celsius)Hand wash to clean We do recommend choosing Standard or Expedited at checkout if you need your item faster