| Accuracy (in) | .0005 in |
|---|---|
| Features | No Additional Features |
| Hand Tool Type | Standard Level |
| Level Type | Magnetic |
| Material | Aluminum |
| Pack Size | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Manufacturer Warranty | True Blue Levels have a lifetime warranty to be free from imperfe |
| Level Length (in) | 12 in |
| Product Depth (in) | .625 in |
| Product Width (in) | 13.75 in |
| UPC | 7445037973928 |
Check the listing for details. True Blue 12 in. Magnetic Tool Box Level. Condition: New. Listed at 20.99 USD. Magnetic Tool Box Level. Designed to fit easily in your toolbox and handle almost any leveling need, the Empire 12 in. Level Type Magnetic. Product Depth (in). 625 in. Material Aluminum. Hand Tool Type Standard Level.