| Accessory Type | Spray Tips & Tip Guards |
|---|---|
| Applicator/Tool Type | Paint Sprayer |
| Compatible Paint Type | Polyurethane/Lacquer,Sealers,Stains |
| Interior/Exterior | Exterior,Interior |
| Kit | No |
| Paint Sprayers Product Type | Accessories |
| Product Weight (lb) | 0.05 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Spray Tip Pattern Size (in) | 6(in) |
| Spray Tip Size | 311 |
| Manufacturer Warranty | 1 year limited warranty |
| Product Depth (in) | 0.65 in |
| Product Height (in) | 1.92 in |
| Product Width (in) | 1.62 in |
| UPC | 313054051080 |
Check the listing for details. Trueairless 311 0.011 Paint Sprayer Tip. Condition: New. Listed at 41.66 USD. Reversible feature quickly clears spray tip clogs by simply twisting the spray tip and spraying in the reverse position. Softer spray pattern for superior finish.